Tüm sorularınız için size yardımcı olmaya hazırız.

Aklınızdaki soruna en yakın soruyu aşağıdan seçerek başlayın.

Çevirikolay.com hakkında


Tercüme sektörüne yepyeni bir soluk getirerek mevcut fiziksel ve mali sorunların üstesinden gelmek, kullanıcılara daha esnek, maliyeti düşük ve kaliteli çeviriler sunmak amacıyla kurulmuş olan Çevirikolay.com, Bilkent Üniversitesi İngilizce-Fransızca-Türkçe Mütercim & Tercümanlık bölümü mezunu girişimciler tarafından sevgiyle kurulmuştur..
Yüklediğiniz her metnin fiyatı kendi yazılımlarımız tarafından incelenmektedir. Bu aşamada çevirinin konusu ve seçtiğiniz dil çifti tercüme fiyatlarını belirleyen en önemli unsurdur.
Dökümanınız dijital ortamda yazı halinde bulunuyor ise, tüm yazıyı kopyalayarakçeviri karakter hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz. Eğer dökümanlarınız basılı halde yani kağıt olarak elinizde bulunuyorsa bir tarayıcıdan bilgisayarınıza aktarmalı daha sonra da bir OCR (Optical Character Recognition) programı yazı şekline çevirmelisiniz. Eğer bunu da yapamayacak durumdaysanız dökümanınızın en uzun satırındaki karakter (harf) sayısını satır sayısı ile çarparak karakter sayısını öğrenebilirsiniz. Ya da bu işlemlerin tümünü bir müşteri temsilcimizden talep edebilirsiniz. Bu işlemler bilgilendirme amaçlıdır kesin fiyat teklifi için lütfen müşteri temsilcimizle görüşünüz.
Çevirikolay.com'da tüm çeviriler profesyonel çevirmenler tarafından yapılmaktadır. Daha önceden tercümesi yapılmış metinler sistemimize güvenli bir şekilde kaydedildiğinden, metninizin aynı cümleler içermesi durumunda bu cümlelerin çevirileri sadece kopyalanır; böylece zamandan tasarruf edilmiş olunur.
Sadece web sitesi değil, tüm yazılım projelerinizin profesyonel ve zamanında lokalizasyonunu gerçekleştiriyoruz. Lütfen bizimle iletişime geçin.
Evet. Profesyonel sözlü tercümanlarımız simultane ve ardıl çevirilerinizde (yabancı konuk ağırlama, nikah vb.) size yardımcı olmaya her zaman hazır. Lütfen bizimle iletişime geçin.

Noter ve apostil işlemleri


Noter yeminli tercümanlar tarafından yapılan çevirilere noter yeminli çeviri denir. Resmi evraklarda kullanılır. Tercümanların, bildikleri dilde yeminli tercüman olabilmesi için, noter huzurunda (dili bildiklerini kanıtlayan belgeleriyle birlikte) yemin zabtını imzalaması gerekir.
Apostil (apostille), bir belgenin gerçekliğinin tasdik edilerek başka bir ülkede yasal olarak kullanılmasını sağlayan bir belge onay sistemidir. Apostil’in kuralları 6 Ekim 1961 tarihli Lahey Konvansiyonuyla tespit edilmiştir. Apostil(apostille) kuralları yalnızca Lahey Konferansı’na üye veya taraf devletlerarasında geçerlidir.
Belgelerinizin bir dilden hedeflenen diğer bir dile, büromuzda çalışan noterden yemin belgeli tercümanlar tarafından tercüme yapılmış,ilgili tercüman ve tercüme bürosu tarafından kaşelenerek imzalanmış şeklidir.
Yeminli tercümanın tercümesini yaptığı özel ve resmi belgelerin altına imza atma yetkisi vardır. Yemin belgesi olmayan tercümanın yaptığı özel ve resmi belgelerin altına imza atma yetkisi yoktur. Ayrıca noter tasdiki olacak özel veya resmi belgenin tercümesine sadece yeminli tercüman imza atabilir. Yemin belgesi olmayan tercümanın yaptığı tercümelerin gerek resmi kurumlarda gerekse diğer makamlarda/mercilerde hiçbir geçerliliği yoktur.
Türkiye'de resmi dairelere sunulacak evrakların neredeyse tamamının noter tasdiki gereklidir. Ağırlıklı olarak pasaport, nüfus cüzdanı, ehliyet, diploma, aile cüzdanı, mahkeme kararı, vekâletname, muvafakat name gibi resmi evraklar ile ihale makamına bağlı olarak, zaman zaman ihale dosyaları da noter tasdikinden geçerler.
Aynı şekilde, birçok yabancı ülke de yurtdışında ibraz edilecek bir belgenin noter tasdikinin yapılmış olmasını şart koşar. Bu durumda evrak tercüme edildikten sonra yeminli tercüman tarafından imzalanır ve kaşelenir, tasdik için ilgili noterliğe sunulur.

Teslim ve kargo


Belgenizi gönderdikten ve ödeme yaptıktıktan sonra uzman tercümanlarımız metninizi çevirecektir. Çeviri işlemi sonlandığında e-postay veya telefon yoluyla size haber vereceğiz
Türkiye'nin her yerine belgelerinizi gönderiyoruz. Sipariş verirken teslimat bilgilerinizi girmeniz yeterli.
Siparişi verdikten sonra bu konuda değişiklik yapmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.
Elbette. Siparişinizi verirken hem kargo hem de noter tasdiki seçeneğini işaretlerseniz belgeniz noter onayı yapılmış şekilde gönderilecektir.

Ödemeler


Sipariş aşamasında bu seçeneği işaretlerseniz ödemenizi alır almaz işleminizi başlatacağız.

Ödeme bilgilerimiz şu şekildedir:

XXX

Sizlere en güvenilir ve kolay çeviri platformunu sağlamak için sıkı bir şekilde çalışıyoruz. Bunun için Türkiye'nin önde gelen ödeme sağlayıcılarıyla iş birliği içerisindeyiz.
Hiçbir kredi kartı ve/veya banka kartı bilgisi sistemimizde muhafaza edilmemektedir. Bu bilgiler ilgili kurumlarca onaylanmış, Türkiye ve dünyada tanınan kurumların güvenli sunucularına gönderilmektedir. Böylece tanınmış ve güvenli internet sitelerinden alışveriş yapan tüm kullanıcılarla aynı koruma altında olursunuz.
Siparişinizden sonraki bir hafta içerisinde faturanız belirttiğiniz e-posta adresine "e-arşiv" faturası olarak gönderilecektir. Diğer kurumsal sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size destek sunmaya hazırız.
Sorunuzun cevabını bulamadınız mı?

İletişim sayfamızdan bize ulaşarak sorunuzu sorabilirsiniz.
Size yardımcı olmaya her zaman hazırız.

Kararınızı verdiniz mi?
HEMEN ÇEVİRİNİZİ YAPTIRIN